S blížící se zimou přichází na řadu také období zimních radovánek. Než si však na svých cestách začnete užívat sníh, mráz a náledí, nezapomeňte připravit svůj vůz na následující sezónu. Ne nadarmo se říká, že bezpečná cesta začíná kvalitním servisem. Co všechno takový servis zahrnuje?

Prevence je základ

Před každou následující zimní sezónou nezapomeňte svůj vůz pořádně připravit. Sami si můžete zkontrolovat stav nemrznoucí směsi v chladicí soustavě vozidla a případně nemrznoucí směs v ostřikovačích. Tím ale výčet zdaleka nekončí. Zatímco doplnění kapalin a drobné úpravy na voze zvládnete sami, do některých úkonů se raději nepouštějte a svěřte svůj vůz do rukou autorizovaných servisů.

Pokud sezónní prohlídku zanedbáte, může se vám stát, že později budete muset sáhnout do kapsy výrazně hlouběji v porovnání s cenou kvalitního zimního servisu. Ptáte se, co si vlastně máte pod tímto pojmem představit? Základem přípravy zpravidla bývá zimní servisní prohlídka, která zahrnuje kontrolu akumulátoru, vstřikovače, brzdové soustavy, výfukové soustavy, kol, pneumatik, stěračů, ostřikovačů a dalších částí vašeho vozidla. 

S výměnou pneumatik nečekejte

Podzim je také obdobím, kdy začíná povinnost obutí zimních pneumatik. Určitě s přezutím nečekejte, až vás překvapí první sníh. Letní pneumatika totiž není na led a sníh určená a jakmile denní teploty dlouhodobě klesnou pod 7° Celsia, může nastat problém, protože při teplotách nižších začíná pneumatika tvrdnout a ztrácet své důležité vlastnosti, zejména přilnavost, což se významně projeví v délce brzdné dráhy. Pneuservis vám kromě výměny zajistí také vyvážení kompletů kol a pneumatik, jejich očištění, ošetření, případně uskladnění či v případě opotřebovaných pneumatik jejich bezplatnou ekologickou recyklaci.

Vyberte si z bohaté nabídky zimních pneumatik

Potřebujete-li nové zimní pneumatiky, pak neváhejte sáhnout po ověřené značce Goodyear, která je výsledkem více než 100 let inovací a špičkových technologií, díky čemuž se můžete spolehnout na velmi vysokou úroveň výkonnosti a bezpečnosti. Velmi oblíbený je zejména zimní model Goodyear Ultra Grip 8 s patentovanou Goodyear 3D-BIS technologií. Díky tomu mají pneumatiky výrazně větší přilnavost a kratší brzdnou dráhu, což potvrdily i nezávislé testy pneumatik roku 2013.