Před výběrem nových letních pneumatik se v prvé řadě zamyslete, k jakému účelu je vlastně potřebujete.

Jaký je účel vašich pneumatik

Každý z nás totiž od svých pneumatik očekává něco jiného, a tak zatímco někomu stačí, když jej bezpečně dovezou do pár kilometrů vzdáleného místa, jiný se svým autem najede měsíčně i několik tisíc kilometrů. Samostatnou kapitolou jsou pak automobiloví nadšenci, kteří od svých pneumatik požadují maximální možné výkony.

Není kvalita jako kvalita

Pro každého může kvalita znamenat něco trošku jiného. Pneumatiky je třeba vždy vybírat s ohledem na styl jízdy a její náročnost. Pokud často jezdíte delší vzdálenosti, zvolte raději tvrdší pneumatiky s minimálním valivým odporem. Jednak ušetříte na palivu a zároveň vám pneumatiky dlouho vydrží.

 

Tento účel dokonale splní například letní model Goodyear EfficientGrip Compact. Jezdíte-li v místech, kde je vyžadováno dobré držení i v prudkých zatáčkách, vyplatí se vám koupit měkčí pneumatiku s dobrou adhezí, kvalitními brzdnými vlastnostmi a rychlým záběrem. Speciálně pro moderní malé automobily jsou určené například pneumatiky Goodyear Duragrip.

 

Jakou značku si zvolit

V případě letních pneu většinou očekáváme dobré jízdní vlastnosti jak na suché, tak na mokré vozovce, skvělou přilnavost, ekonomickou jízdu a co největší životnost. Jako u každého jiného výrobku i zde budou hrát určitou roli emoce v podobě oblíbenosti konkrétní značky a v neposlední řadě také finance. Nikdy však nemůžeme očekávat od jedné pneumatiky všechny výše jmenované vlastnosti najednou. Skvělý poměr mezi kvalitou a cenou naleznete u pneumatik značky Goodyear, které opakovaně dosahují výborných hodnocení v nezávislých testech.

Technické údaje

Důležitým faktorem při výběru pneumatik bývá rovněž správný výběr rozměru a dalších technických údajů. Při výběru letních pneumatik věnujte pozornost jednotlivým technickým údajům, které najdete přímo na pneumatice nebo které jsou zobrazeny na e-shopu. Případně se obraťte přímo na prodejce.