Jestli se něco nevyplatí podcenit, pak je to kvalita zimních pneumatik. Jsou totiž jedinou styčnou plochou s vozovkou, na níž během jízdy závisí chování automobilu v různých klimatických podmínkách.

Jak vybírat vhodné pneumatiky

V zimě, kdy je počasí nevyzpytatelné, je více než vhodné vlastnit pneumatiky, na které se můžete stoprocentně spolehnout. Přestože dnes na trhu naleznete obrovské množství letních, zimních i celoročních pneumatik, nebývá výběr vhodných pneumatik zrovna jednoduchým úkolem. Přesto výběru věnujte potřebný čas, chráníte tím svou bezpečnost a šetříte peněženku, protože kvalitní pneumatiky vám vydrží déle. Jak na to?

 

Před výběrem nových pneumatik vždy v prvé řadě zvažte kdy, kde a jakým stylem jezdíte nejčastěji a taky kolik peněz hodláte do nových pneumatik investovat. Pokud najezdíte tisíce kilometrů ročně, vyplatí se vám pneumatiky prémiových značek, pokud ale jezdíte převážně ve městě a spíše méně, bohatě vám postačí pneumatiky střední či ekonomické třídy.

Testy pneu vám výběr usnadní

Váháte, jaký model či značku pneumatik zvolit? Testy pneumatik vám napoví. Oficiální a věrohodné recenze naleznete na stránkách německého autoklubu ADAC. Testům pneumatik se věnuje také Autoklub ČR a naleznete je i v různých motoristických časopisech.

Goodyear – největší výrobce pneumatik

Jakého výrobce tedy zvolit, pokud hledáte kvalitní pneumatiky? Výrobky firmy Goodyear byly za posledních pět let doporučovány ve více než 80 % nezávislých evropských testů pneumatik. Díky tomu se Goodyear může pyšnit titulem největšího výrobce pneumatik na světě.

 

Ptáte se, čím jsou jejich pneumatiky tak výjimečné? Je to výsledek více než 100 let inovací a špičkových technologií, díky čemuž poskytují velmi vysokou úroveň výkonnosti a bezpečnosti. Dnes má společnost Goodyear zastoupení na šesti kontinentech a její roční tržby činí více než 15 miliard dolarů.

Jaký model zvolit?

Spolehlivou a všestrannou zimní pneumatikou je model Goodyear UltraGrip Performance G1, nově vyvinutá zimní pneumatika pro výkonné vozy i vozy SUV. Dalším oblíbeným a velice dobře hodnoceným modelem je model GoodYear UltraGrip 9, který má, oproti svým předchůdcům, pryžovou směs běhounu vyrobenou ze speciální směsi pryskyřice a rostlinných olejů, díky čemuž poskytuje lepší výkon na silnici, zkrácenou brzdnou dráhu a nižší valivý odpor i spotřebu paliva. Který model si vyberete vy?